Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, одржа работен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Љупчо Николовски Путерот, како путер низ раце му се промакнале низ државните институции 464 договори во 4 очи за набавки за кои се потрошени 11 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични

Како путер низ раце му се излизгале државните институции кои потпишале 464 договори за набавки во 4 очи, за кои се потрошени 11 милиони евра, обвинува ...
| | веќе видена | слични

Додека Љупчо Путерот лови расипан путер, министрите и директорите штанцале договори во 4 очи. Од тие 11 милиони евра дадени во четири очи, само 2.4 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, на граничниот премин Табановце, одржа ...
| | веќе видена | слични

Потпишувањето на договори во вредност од 11 милиони евра за нетранспарентни јавни набавки може да се случи само во земји каде Генералниот секретар на Владата ...
| | веќе видена | слични

 Го дотераа народот на просјачки стап, за да можат да си прават договори во 4 очи.  Додека министерот Љупчо Николовски Путерот им ги брои чашите со вода на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека министерот Љупчо Николовски Путерот им ги брои чашите со вода на министрите и кафињата што и беше негова изјава како дел од заложбата за борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: