Грција задоволна од предлогот на ЕК за дигитален зелен сертификат

2 копии
4 копии
4 копии
6 копии

Соседна Грција е во корона хаос. Мобилизацијата на лекарите започна, бидејќи во јавните болници има недостиг. До крајот на вчерашниот ден, приватните лекари ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Грција им нареди на лекарите од приватниот сектор во поширокиот регион во Атина да му помогнат на јавниот здравствен систем во борбата против зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Под специјални протоколи и правила, фризерските и козметичките салони, како и археолошките локалитети во Грција денеска почнуваат со работа, иако во земјата сѐ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 567 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција задоволна од предлогот на ЕК за дигитален зелен сертификат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: