Пандемијата најсилно удира врз малите претпријатија


Истражувањата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) покажале дека кризата ги погоди малите и средните претпријатија и предизвикува зголемување на пазарната моќ ...
| | веќе видена | слични

Расте задолжувањето на граѓаните за земените потрошувачки и станбени кредити, а се намалува за автомобилските кредити, кредитните картичките, негативните ...
| | веќе видена | слични

И покрај растот на цените на становите во Скопје, интересза нивно купување има, потврдуваат градежните компании и агенциите за недвижности. Од агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Русија одбележуваат 16 години од Македонско-руската стопанска комора. По 16 години постоење оваа комора делува во нови услови во кои се најде ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на цената на металот на светските берзи донесоа за 10 проценти повисоки цени на станови во земјава, вели градежникот и претседател на градежната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 314 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата најсилно удира врз малите претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: