Попишувањето на државјаните на Македонија кои се наоѓаат во странство ќе трае до 21 април 2021 година


Бројката на попишани секојдневно расте. Заклучно со денешниот ден околу 69000 луѓе од дијаспората се попишале преку онлајн апликацијата. Според искуството на ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци собрани во Државниот завод за статистика, до утрово во 8.30 часот вкупно, во поранешните југословенски простори (секако без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Република Северна Македонија по речиси 19 години се спроведува најмасовната и најсложена операција согласно сите стандарди на Евростат и Обединетите нации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на самопопишани во дијаспората вчера изнесуваше 137.114 лица, што претставува зголемување на вкупната бројка од 7.102 за само еден ден, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика денеска соопшти дека се регистрирани нови 6.600 самопопишани лица од дијаспората, со што бројот на македонски иселеници кои ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 484 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попишувањето на државјаните на Македонија кои се наоѓаат во странство ќе трае до 21 април 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: