Тема на тв 24: Дали пратениците ја заработуваат пратеничката плата?


Претседателот на Собранието Талат Џафери останува на ставот дека нема да свика нова седница за законите од петиот пакет мерки, како што побара ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозицијата во Собранието продолжува свесно и намерно да кочи и да блокира закони на штета на граѓаните и на државата. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Левица и ...
| | веќе видена | слични

На веќе свиканата седница со 30 точки меѓу кои и законите од 5-тиот пакет мерки претседателот на Собранието не може да прави измени. Дневниот ред го усвојуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот кочничар во работата на Собранието е владејачкото мнозинство на Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ не ги блокира законите, туку работи во интерес на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев во текот на денот треба да оствари средба со Талат Џафери и Али Ахмети на која ќе се разговара за блокадата на Собранието. Џафери на ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Северна Македонија за денеска е закажана седница за поставување пратенички прашања, којашто се одржува секој последен четврток во ...
| | веќе видена | слични

Славјанка Петровска за емисијата „Утрински брифинг“ вели дека ВМРО-ДПМНЕ е под силно влијание на Мицкоски кој иако не е дел од собранието сака да го диктира ...
| | веќе видена | слични

„Опозицијата е под силно влијание на својот лидер, кој очигледно иако не е дел од Собранието, но сака да ја диктира работата на пратениците“, вели пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 667 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тема на тв 24: Дали пратениците ја заработуваат пратеничката плата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: