Косовскиот политичар Албин Курти ги повика Албанците во дијаспората да се самопопишат


Албанците од Македонија кои се во странство да се самопопишат. Ваков повик упати денеска косовскиот политичар Албин Курти, чија партија победи на неодамнешните ...
| | веќе видена | слични

Бројот на самопопишани во дијаспората вчера изнесуваше 137.114 лица, што претставува зголемување на вкупната бројка од 7.102 за само еден ден, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Република Македонија по речиси 19 години се спроведува најмасовната и најсложена операција согласно сите стандарди на Евростат и Обединетите нации. Државата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Државниот завод за статистика денеска соопшти дека се регистрирани нови 6.600 самопопишани лица од дијаспората, со што бројот на македонски иселеници кои ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 617 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Германскиот министер за Европа Михаил Рот денеска за време на одржувањето на Советот за општи работи на ЕУ, објави на Твитер дека Европската Унија без ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовскиот политичар Албин Курти ги повика Албанците во дијаспората да се самопопишат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: