Инвеститорите со долгорочни цели треба да истраат, а оние кои би инвестирале поголема сума, да ја прошират на подолг временски период

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Ако лани се стопи увозот на половни возила, главно поради новиот данок што беше воведен на стартот на годината, но и поради корона кризата, од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Германската економија најверојатно драстично ќе падне во првиот квартал поради пандемиските мерки што извршија сериозен притисок врз услужниот сектор и ги ...
| | веќе видена | слични

Британскиот извоз на храна и пијалоци во ЕУ забележа пад за 75,5 отсто во јануари, соопшти денеска Федерацијата за храна и пијалоци, објаснувајќи дека таквиот ...
| | веќе видена | слични

Германската економија најверојатно ќе забележи пад во првиот квартал од оваа година поради мерките за ограничување на пандемијата, што сериозно притискаат врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народната банка ги објави податоците за растот и падот на депозитите и кредитите за месец февруари годинава. Вкупните депозити во февруари, се повисоки за 0,9% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститорите со долгорочни цели треба да истраат, а оние кои би инвестирале поголема сума, да ја прошират на подолг временски период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: