Расте бројот на новозаразени, опозицијата бара од Собранието интерпелација за Филипче


 Општинските кризни штабови апелираат за построги мерки, а опозицијата во Собранието поднесе предлог за интерпелација за министерот за здравство Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на вчерашната седница не расправала за нови мерки за справување со ширењето на Ковид-19 имајќи го предвид новиот трет бран и зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Рекордни досега 1.427 хоспитализирани ковид-пациенти предизвикува силниот трет бран на коронавирусот. Додека расте бројката на починати во однос на претходната ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, имаме рекорден број на хоспитализирани лица, односно 1461. Бројката од 1461 лице ги ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Владата Душко Арсовски на прес-конфереција одговарајќи на новинарско прашање рече дека доколку има нови предлози од Комисијата, Владата ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Веќе десетина дена Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје го променија начинот на кој досега информираа во дневниот ковид билтен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Европа се бори со недостиг на вакцини, руската вакцина Спутник V е широко достапна. Но, кампањата за вакцинација на земјата има проблем со довербата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 253 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на новозаразени, опозицијата бара од Собранието интерпелација за Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: