ИНТЕРВЈУ ПЕТРИНИН: На стрес тестирањата, Капитал банка и во најпесимистичките сценарија останува најздрава банка

Прв човек е на Капитал банка, која е во рангот на малите банки во земјава. Во годината која помина, а која ќе остане забележана во историјата по пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во деловниот свет и корпоративното работење постојано секој од нас се соочува со одредени предизвици во работењето. Особено изминатата година беше навистина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонско кредитно биро (МКБ) почна соработка со Централна кооперативна банка (ЦКБ) АД Скопје за шалтерска продажба на сопствени извештати. Отсега, сите ...
| | веќе видена | слични

 Отсега, сите правни и физички лица ќе можат да добијат Сопствен извештај во која било експозитура/филијала на ЦКБ АД Скопје ширум земјата. МКБ, како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За сите потреби на своите клиенти, Стопанска банка а.д. Битола лансираше нов, најповолен потрошувачки кредит со девизна клаузула. Каматната стапка е 4,7% и е ...
| | веќе видена | слични

Работа, шопинг, дружење или седење дома – кризата од Ковид 19 суштински промени многу работи. Таа беше причина границите да се затворат и да се помине повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 485 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 367 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 138 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ ПЕТРИНИН: На стрес тестирањата, Капитал банка и во најпесимистичките сценарија останува најздрава банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: