Се зголемува бројот на ковид-инфирицирани во Битола, Кризниот штаб апелира на внимателност


Битолскиот Кризен штаб апелира доследно почитување на мерките за заштита од Ковид-19 затоа што бројот на ковид-инфицирани граѓани се зголемува. Штабот за ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – И покрај зголемувањето на бројот на новодијагностицирани со коронавирус, во охридската Општа болница има слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – Полни раце работа и за докторите и сестрите во Службата за Итна медицинска помош во Охрид, во период кога расте бројот на ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, имаме рекорден број на хоспитализирани лица, односно 1461. Бројката од 1461 лице ги ...
| | веќе видена | слични

Ако до неодамна децата беа најзаштитени од Ковид-19 и „поминуваа“ без симптоми, ситуацијата во моментов е поразлична. Веќе и кај децата се појавуваат сипмтоми ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штипската болница од вчера нема слободни места. Максималниот капацитет од 70 кревети целосно е исполнет, па шест пациенти времено се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 252 | | | веќе видена

Пишува Митко ПановМакедонија празнува! Македонската нација ги слави своите револуционери, државотворци, паднатите жртви во изградбата на македонската држава! ...
сите 166 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува бројот на ковид-инфирицирани во Битола, Кризниот штаб апелира на внимателност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: