100 милиони работници ќе треба да бараат нова работа во западните земји


Промените што ги донесе панемијата на коронавирус на глобалниот пазар на труд, исто така, ќе значат дека стотици милиони луѓе во западните земји ќе мораат да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева изјави дека ги поддржува дискусиите за можна нова распределба на 650 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Планот е до јуни да биде доставен предлог до УО на ММФ со кој ќе се одобри сумата од 650 милијарди долари кои меѓудругото ќе бидат и поттик за ликвидноста на ...
| | веќе видена | слични

Ако лани се стопи увозот на половни возила, главно поради новиот данок што беше воведен на стартот на годината, но и поради корона кризата, од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд смета дека за да почне закрепнувањето на економајата на глобално ниво, во која корона вирусот направи сериозни проблеми и остави ...
| | веќе видена | слични

Германската економија најверојатно драстично ќе падне во првиот квартал поради пандемиските мерки што извршија сериозен притисок врз услужниот сектор и ги ...
| | веќе видена | слични

Британскиот извоз на храна и пијалоци во ЕУ забележа пад за 75,5 отсто во јануари, соопшти денеска Федерацијата за храна и пијалоци, објаснувајќи дека таквиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 483 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 156 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 милиони работници ќе треба да бараат нова работа во западните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: