Сè повеќе болни од Ковид-19 во болниците, отворен и одделот во ТОАРИЛУЦ


Вкупно 1082 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови, при што има околу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дел од хрватските лекари предупредуваат дека за третиот бран на корона вирусот карактеристично е тоа што се повеќе заболуваат младите луѓе, за што, како што ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Пораст на бројот на нозозаразени и починати од компликации од Ковид бележи неделниот извештај на Институтот за јавно здравје. Минатата недела во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Досега во Македонија се направени вкупно 595.686 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 569 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сè повеќе болни од Ковид-19 во болниците, отворен и одделот во ТОАРИЛУЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: