ВМРО-ДПМНЕ: Колку е Зоран Заев демократ говори фактот што е единствен кандидат за претседател на СДСМ


„Колку е Зоран Заев демократ говори фактот што е единствен кандидат за претседател на СДСМ за претстојниот конгрес“, реагираат од ВМРО –ДПМНЕ на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За власта на Заев е нормално да организира попис среде епидемија во која само од почетокот на месец март има над 17 илјади нови заболени и скоро 400 починати ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога речиси сите европски земји ги одложија своите пописи, владата на Заев ќе организира попис со над 15 илјади активни случаи на заразени. Заев ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради фијаското на Зоран Заев и Венко Филипче, Македонија е земјата со најголема смртност од корона вирусот во светот. Дневно имаме по 30 мртви, во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дневно имаме по 30 мртви, во Македонија се умира како никогаш, никогаш, никогаш  до сега. Само во Битола имаме 165 мртви, Охрид 151 починато лице, Велес 122 ...
| | веќе видена | слични

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука да биде продолжена актуелната мерка за забрана и посебен режим на движење на граѓаните на ...
| | веќе видена | слични

Бројката на починати надмина 3.500 лица. Само во текот на минатото деноноќие имаше 30 починати лица од корона, а 30 проценти од тестираните беа позитивни. ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на ставовите на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани Кога СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 700 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Колку е Зоран Заев демократ говори фактот што е единствен кандидат за претседател на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: