Се полнат болничките капацитети со пациенти заразени со британскиот сој на Ковид 19


Пациентите заразени со британскиот сој на Ковид 19 ги наполнија болничките капацитети во ковид центарот во охридската Општа болница. Од ден на ден е во пораст ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Траума и пластична хирургија се полни со ковид пациенти а до последен се зафатени и 243те кревети на Интерните клиники. Сите пациенти се на кислородна поддршка ...
| | веќе видена | слични

Вирусот е страотен , непредвидлив и опасен. Секојдневно во Здравстевниот дом во Вевчани на рентгенографија доаѓаат млади луѓе позитивни на вирусот со наод на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 78 пациенти, од кои 50 се потврдени позитивни, 19 сомнителни и девет пациенти со негативен брис, но задржани на ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, кои со својата активност ги покрива дебарската работна едница на Центарот за јавно здравје, има нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

25 починати и речиси една третина позитивни случаи од тестираните, бележи последниот здравствен билтен.. Најмладиот меѓу починатите има само 29 години. Расте ...
| | веќе видена | слични

Третиот бран со коронавирусот удри по децата. Најмладите кои досега беа само асимптоматски преносители, сега се симтоми на Ковид, висока температура, болки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 655 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се полнат болничките капацитети со пациенти заразени со британскиот сој на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: