Димитриеска Кочоска: Антикризните мерки се 350 милиони евра, а не 1 милијарда евра

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ со реакција за вредноста н антикризните мерки. Таа на својот фејсбук статус се обраќа до вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Отворени се огласи во повеќе општини, но и јавни претпријатија за стотина работни места. Зависно од позицијата платите се движат меѓу 14.000 и 35.000 денари. ...
| | веќе видена | слични

Огласите за вработување, се поочигледно е дека се прават со цел да се вработат лица кои веќе се договорени за таа позиција. Најчесто станува збор за партиски ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски, објави мега скандал поврзан со градоначалникот на општина Бутел. -МЕГА СКАНДАЛ! ЗА ВРЕМЕ НА ГОЛЕМА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трендот на претрупување на институциите со партиски кадри продолжува и на локално ниво. Агенцијата за администрација има објавено дури 56 огласи за вработување ...
| | веќе видена | слични

Повторно недомаќинско трошење на народните пари од страна на градоначалникот Борис Георгиевски, обвинува Бобан Стефковски, претседател на ВМРО ДПМНЕ ОК Гази ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На само неколку месеци пред локалните избори продолжуваат партиските вработувања и вдомувања на СДСМ. Неодамна, ЈП Градски пазар Охрид имаше објавено оглас за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Честито Битиќи! По втор пат со тврдење дека помошта е 350 милиони евра го демантираш Премиерот и многу други официјални и партиски лица за тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични

И самиот призна дека станува збор за тоа што ние во континуитет го говоревме уште на самиот почеток. Дека дупката во буџетот ќе биде голема зошто реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 402 | | | веќе видена

Загрижувачка е ситуацијата кај Кочани, каде огнот се спушта кон градот, како и над Кокико и кај битолско Новаци. Дирекцијата за заштита и спасување се ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Антикризните мерки се 350 милиони евра, а не 1 милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: