Досега евидентирани 68.668 лица преку апликацијата за самопопишување


Пописот на лицата кои се во странство почна на 1 март. Преку апликацијата се попишуваат македонските државјани кои престојуваат во странство, поради работа или ...
| | веќе видена | слични

И албанскиот премиер се вклучи во кампањата за попис во Македонија. За време на средбата со вицепремиерот Артан Груби се фотографирале како држи лист на кој ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика соопшти дека заклучно до денеска до 8 часот, вкупниот број на самопопишани државјани на Република Македонија изнесува 130 009. Во ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски се надева дека после 20 години без попис во државата ќе има доволно разум кај нашите граѓани, да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пописот што ќе се одржи ќе биде согласно сите здравствени протоколи кои се одредени од здравствената комисија, порача пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил ја обвини власта дека е неспособна да обезбеди имунизација на населението а во исто ...
| | веќе видена | слични

Сите оние кои ќе одлучат да го бојкотираат пописот и ќе платат казна, сепак ќе завршат во статистиката, но ќе недостасуваат одредени карактеристки кои треба ...
| | веќе видена | слични

Партијата веќе објави видео спот со најава за теренска кампања со мото “Не отворам врата” поради, според партијата, насилно донесен закон и опасност од ширење ...
| | веќе видена | слични

Костадинов посочи дека државата има капацитет и е гарант дека во најголемата статистичка операција, целосно ќе биде заштитено здравјето како на граѓаните, таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 605 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
сите 343 | | | веќе видена

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија, а власта никаде ја нема, критикуваше ...
сите 530 | | | веќе видена

Намалената фреквенција лани беше поради пандемијата со Ковид-19 кога и двата премина по тримесечниот привремен прекин повторно беа отворени на 30 јуни. – Во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега евидентирани 68.668 лица преку апликацијата за самопопишување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: