Малески со коментар за БГНЕС: Национализмот сè уште владее со Балканот

Полицаец држи густо јаже во раката и повлекува зад себе човек со јамка околу вратот и со знак на градите на кој пишува „Пет колони“ и „Предавник“. Зад него оди ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарија ја држи како заложник политичката судбина на Македонија со барања без преседан и ја злоупотребува ЕУ и меѓународните правни правила, поради што ...
| | веќе видена | слични

По повод прославувањето на Денот на независноста на Грција на 25ти март и обележувањето 200 години од започнувањето на грчката борба за независност и ...
| | веќе видена | слични

 Од оваа организација која е специјализирана за меѓународни правни спорови и заштита на човековите права сметаат дека нашата земја за ова би можела да поведе и ...
| | веќе видена | слични

Германска невладина организација анализира како постапките на Бугарија против С. Македонија претставуваат злоупотреба на меѓународното право. Бугарија ја држи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледниот економист и политиколог Владимир Глигоров од Виенскиот институт за економски студии не остава простор за сомнеж во однос на потребата од организирање ...
| | веќе видена | слични

Драги мои, без оглед на сѐ, си дадов збор на самиот себеси (а некако сум во фаза кога ми се чини дека е многу важно да го држам за збор оној некој или онаа ...
| | веќе видена | слични

Oдносите меѓу Бугарија и Република Северна Македонија се трајно нарушени од причини што не зависат од Бугарите и од Македонците, вели за Фактор, бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малески со коментар за БГНЕС: Национализмот сè уште владее со Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: