ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев велат немало вакцини во светот затоа нема и во Македонија?!


Бројката на починати од корона се движи кон 3.500, бројката на новозразаени секој ден се зголемува, газиме во третиот бран, сите се вакцинираат, ама не и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради фијаското на Зоран Заев и Венко Филипче, Македонија е земјата со најголема смртност од корона вирусот во светот. Дневно имаме по 30 мртви, во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дневно имаме по 30 мртви, во Македонија се умира како никогаш, никогаш, никогаш  до сега. Само во Битола имаме 165 мртви, Охрид 151 починато лице, Велес 122 ...
| | веќе видена | слични

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука да биде продолжена актуелната мерка за забрана и посебен режим на движење на граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројката на починати надмина 3.500 лица. Само во текот на минатото деноноќие имаше 30 починати лица од корона, а 30 проценти од тестираните беа позитивни. ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на ставовите на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани Кога СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Со 30 отсто од тестираните заразени, и смртност броена во десетици на ден, власта прави попис и оди кон хаос, се истакнува во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични

Само во текот на вчерашниот ден бројот на заразени изнесуваше 30% од бројот на тестирани, така е секој ден, процентот во  изминатите неколку дена не паднал под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 561 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 252 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека зголемената бројка на заразени и хоспитализирани со Ковид-19 е предмет на „сериозна, сериозна ...
сите 143 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев велат немало вакцини во светот затоа нема и во Македонија?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: