Мојсоска Блажевски: Констатацијата дека Планот „Шанса за сите“ ќе се справи со лицата кои останаа без работа е пресилна и неточна


Извршниот директор на „Македонија 2025“, Никица Мојсоска Блажевски не го го споделува оптимизмот на Владата дека планот „Шанса за сите“ ќе значи справување со ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија и Конфедерацијата на слободни синдикати на денешната средба, меѓу другото, зазеле став дека е потребно зголемување на ...
| | веќе видена | слични

На заедничката средба се разговарало за актуелните состојби и за проблемите со кои се соочуваат работниците при заштита на нивните права, како и за потребата ...
| | веќе видена | слични

Финансиската полиција има надлежност да спроведува посебни истражни мерки како следење на телекомуникации, но за тоа нема нити доволно пари, нити доволно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Конфедерацијата на слободни синдикати нагласија дека секое заболување на работното место од Ковид-19 се смета за повреда на работно место и се исплаќа 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија (КСС) е загрижена за здравствената состојба на работниците во Македонија и негрижата на надлежните институции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мојсоска Блажевски: Констатацијата дека Планот „Шанса за сите“ ќе се справи со лицата кои останаа без работа е пресилна и неточна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: