Битиќи: Сега не е време за политички мегдан, верувам дека на 23 март ќе помнат законите за мерките


Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието нема да се гласа за законите поврзани со петтиот пакет антикризни мерки за Ковид-19 се додека владејачките партии не соберат мнозинство, односно ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица се на спротивната страна од интересите на граѓаните кои им ја дале довербата.За опозицијата во Собранието не е важно здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ја обвини опозицијата дека во Собранието прави сѐ за да се блокираат сите процеси важни за граѓаните и иднината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целата опозиција овде во Собранието прави се за да се блокираат сите процеси важни за граѓаните и иднината на државата. ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица се на ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните гледаат збунето и не им е јасно во што е проблемот, денеска во Собранието беше откажана пленарната седница на која требаше да бидат изгласани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствени кои ја кочат работата во Собранието се СДСМ и ДУИ. Без никаков срам ја обвинуваат ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Собранието Тито Петковски вели дека во со блокирањето на работата на законодавниот дом, пратениците не ја оправдуваат довербата која ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска обвини дека опозицијата ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците, во услови на Ковид-19, и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Сега не е време за политички мегдан, верувам дека на 23 март ќе помнат законите за мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: