Анализа - Дали процесот ,,Жан Моне‘‘ може да ја откочи работата на Собранието?


Ниту координациите кај собранискиот спикер, ниту днешната средба во рамките на процесот „Жан Моне“ дијалогот кој се одвива под европска капа засега не ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија и дневна политика, ...
| | веќе видена | слични

Веќе втора година Македонија е сред здравствено-економска криза, а доколку се земе во предвид растот на бројот на заболени и недостапноста на вакцини за ...
| | веќе видена | слични

Во моментот е повеќе од јасно дека компаниите веќе не може да сметаат на државните пари, за февруарската или за мартовската плата, бидејќи е неизвесно кога ќе ...
| | веќе видена | слични

Миле Бошков, претседател на Бизнис конфедерацијата на Македонија, смета дека стопанствениците се заложници на политичарите, чии што постапки се безидејни и ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните гледаат збунето и не им е јасно во што е проблемот, денеска во Собранието беше откажана пленарната седница на која требаше да бидат изгласани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствени кои ја кочат работата во Собранието се СДСМ и ДУИ. Без никаков срам ја обвинуваат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи од опозициската коалиција на Алијанса за Албанците и Алтернатива изјави дека граѓаните ќе можат уште некој месец да издржат без пари ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Собранието Тито Петковски вели дека во со блокирањето на работата на законодавниот дом, пратениците не ја оправдуваат довербата која ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска обвини дека опозицијата ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците, во услови на Ковид-19, и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 637 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 422 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 261 | | | веќе видена

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 191 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 159 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа - Дали процесот ,,Жан Моне‘‘ може да ја откочи работата на Собранието?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: