Битиќи: Податоци на меѓународни институции покажуваат дека мерките даваат резултат, за првпат како држава имаме среднорочна стратегија за развој

По прв пат ние како Влада имаме среднорочна стратегија за развој и среднорочно планирање на буџетот и со двата параметри некаде веќе четвртата година ние би ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Честито Битиќи! По втор пат со тврдење дека помошта е 350 милиони евра го демантираш Премиерот и многу други официјални и партиски лица за тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ со реакција за вредноста н антикризните мерки. Таа на својот фејсбук статус се обраќа до вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

И самиот призна дека станува збор за тоа што ние во континуитет го говоревме уште на самиот почеток. Дека дупката во буџетот ќе биде голема зошто реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук го коментираше гостувањето на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во емисијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот и расходите. Факт е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 662 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Податоци на меѓународни институции покажуваат дека мерките даваат резултат, за првпат како држава имаме среднорочна стратегија за развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: