Дутерте: Зголемувањето на бројот на новозаразени на Филипините не е загрижувачки

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска ги увери Филипинците дека неодамнешниот скок на бројот на случаи на коронавирус не треба да биде причина за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Поради зголемувањето на новите случаи на коронавирус, Австрија го одложи повторното отворање на терасите на кафулиња, ресторани и барови закажано за 27 март, а ...
| | веќе видена | слични

Словенија бележи скок од 41,5 отсто новозаразени во епидемијата на коронавирусот на седмично ниво, објави во понеделникот словенечката влада, наведвуајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Индија – Индија пријави најголем број заразени со коронавирусот во последните четири месеци. Министерството за здравство соопшти дека во претходните 24 часа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на луѓе на интензивна нега во Романија денеска е највисок од почетокот на пандемијата.Зголемениот притисок врз единиците за интензивна нега, каде што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Полска од денеска ги заострува мерките против ширењето на коронавирусот и во наредните денови ќе отвори дополнителни ковид болници за справување со зголемениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дутерте: Зголемувањето на бројот на новозаразени на Филипините не е загрижувачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: