Уште колку Заев ќе ја држи државата во заложништво пред да признае дека Собранието нема кворум?


Додека СДСМ си игра држава, Собранието е блокирано поради немањето квориум на владејачкото мнозинство. Поради неспособноста на СДСМ парите од граѓаните не ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Владата на Република Северна Македонија апелира до пратениците кои ја блокираат работата на Собранието да се повлечат од тој деструктивен начин на дејствување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Блокирани се дел од мерките од четвртиот и петтиот пакет за кои се неопходни законски измени за да се реализираат решенијата за одржливост на  економијата, ...
| | веќе видена | слични

Собранието во мораториум откако власта ем не може да обезбеди кворум поради позитивни пратеници во своите редови ем не ги прифаќа барањата од опозицијата за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ фингира мнозинство, ја кочат државата, работниците се без пари, фирмите неликвидни. Заев се храбреше, и тестираше самодоверба во собрание, за само неколку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска обвини дека опозицијата ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците, во услови на Ковид-19, и оти ...
| | веќе видена | слични

Денешната координативна средба со претседателот на Собранието Талат Џафери не траела повеќе од десет минути, а причина за тоа според координаторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 432 | | | веќе видена

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 616 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 334 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 471 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште колку Заев ќе ја држи државата во заложништво пред да признае дека Собранието нема кворум?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: