Српска лекарка откри зошто вакцинираните можат да се заразат со коронавирус


Д-р Марија Гњатовиќ, соработник на Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија, објасни дека на вакцините против коронавирусот им треба време да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот епидемиолог Предраг Кон изјави денеска дека од околу 2.2 милиона вакцини против коронавирусот аплицирани во државата, досега не е забележан случај на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Епидемиологот и член на српскиот владин кризен штаб, д-р Предраг Кон, изјави денес дека од околу 2.200.000 вакцини против коронавирус, досега во Србија не е ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот и член на кризниот штаб Предраг Кон за РТС изјави дека медицинскиот дел од Кризниот штаб имал јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични

Член на медицинскиот дел на Кризниот штабво Србија, епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ, оцени дека последната промена во мерките не е концесија, туку ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, рече дека медицинскиот дел на Кризниот штаб има јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српска лекарка откри зошто вакцинираните можат да се заразат со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: