Веќе вакцинирани, а сепак се заразуваат со коронавирусот- Српска лекарка откри зошто е тоа така

Д-р Марија Гњатовиќ, соработник на Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија, објасни дека на вакцините против коронавирусот им треба време да ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно е во пораст бројот на новодијагностицирани случаи со доминантното присуство на Британскиот сој на вирусот во општина Охрид. Се полнат болничките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Општата болница во Гевгелија се исполнети до последно место расположливите капацитети за болничко лекување на пациенти заболени од Ковид-19, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во Србија ќе се разговара за заострување на мерките кои би важеле од утре, но здравствените власти велат дека викендот е исклучително тежок. И додека се носат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веќе вакцинирани, а сепак се заразуваат со коронавирусот- Српска лекарка откри зошто е тоа така

Од:
До кого (е-маил):
Порака: