Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Сотир Костов и Љупчо Зиков

Дали ветингот во судството полека ги „освестува“ обвинителите и судиите? Се знаат ли македонскитед позиции кон Бугарија и како е можно земја членка на ЕУ да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По најавата за денешното рочиште кое треба да одржи за случајот „Меѓународен сојуз“, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, утрово на Радио Лидер, истакна ...
| | веќе видена | слични

Јавноста се уште нема точни информации за точната содржина на текстот во службената белешка или извештај на “слободна тема” што агент/и раководител/и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Европската комисија ги охрабрува Бугарија и Република Северна Македонија да ги решат своите отворени прашања за да може Северна Македонија да започне преговори ...
сите 561 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Граѓаните да се пријавуваат на веб страницата vakcinacija.mk, заради тоа што тоа е најпрактичниот механизам и начин да се стигне до соодветен термин за вакцина ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Сотир Костов и Љупчо Зиков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: