Два пропуста што може да се надминат со „тренинг“

УШТЕ ЕДНО НАВРАЌАЊЕ НА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ НА СЛУЧАЈОТ „МИЈАЛКОВ“ Пропустите и слабостите во функционирањето на правниот систем во случајот „Мијалков“ уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Грешка е тоа што при приведувањето на бизнисменот Орце Камчев полицискиот службеник ги измешал законите, а тоа нема да има влијание на предметот, изјави Вилма ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Јордан Камчев за денеска е најавен дека ќе сведочи на рочиштето за „Меѓународен сојуз“, иако во меѓувреме тој во неделата беше притворен за наводен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Претседателот на државата, Стево Пендаровски, знаел за документот на Агенцијата за безбедност за бизнисменот Орце Камчев, но за него не се разговарало на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за Национална безбедност (АНБ) информира дека во случајот со определување на мерката притвор за Јордан Камчев на 14.3.2021 година, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Професорот Гордан Калајџиев ја потсети македонската јавност дека обвинителката Лиле Стефанова, која сега побара и доби притвор за Орце Камчев за случајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека од Агенцијата за национална безбедност со службена белешка, која е класифициран документ, бил информиран за причините за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Најлесно е да се притвори човек, но тешко е да се донесе правосилна пресуда во разумен рок, изјави вечерва професорот Гордан Калајџиев во гостувањето на ТВ24, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во светот би требало да се сменат правилата за патување. Не треба да се бара патен документ за вакцинација против коронавирусот, порачуваат од Светската ...
сите 799 | | | веќе видена

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев. Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и ...
сите 227 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два пропуста што може да се надминат со „тренинг“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: