Британска научничка: Мора да се помириме со потребата за редовно вакцинирање против ковид-19

Редовното вакцинирање против ковид-19 ќе биде неопходно во иднина поради новите мутации на вирусот што го прават позаразен и поспособен за заобиколување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Резултатите од големото американско клиничко испитување на вакцината „АстраЗенека“ покажа дека таа е безбедна и високо ефикасна. Во истражувањето учествувале ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против Covid-19 што ја создадоа Универзитетот Оксфорд и англо-шведската фармацевтска лабораторија „AstraZeneca“ покажала 79-процентна ефикасност во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Објавени се долгоочекуваните резултати од американското клиничко испитување на „АстраЗенека“. Резултатите од големото американско клиничко испитување ...
| | веќе видена | слични

Ефективноста на вакцината против ковид 19 направена од „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд е 79% во превенција на болести со симптоми, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Повеќето луѓе кои оздравеле од ковид-19 се заштитени најмалку шест месеци од повторна инфекција, утврдила новата студија. Но, повозрасните луѓе имаат поголема ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од долгооочеуваното американско тестирање на вакцината „АстраЗенека“, потврдија дека вакцината е безбедна и ефективна, пренесува „ БиБиСи “. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 457 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 383 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британска научничка: Мора да се помириме со потребата за редовно вакцинирање против ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: