Муцунски: Kорупција постои во секоја пора на нашето општество


Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Утро со Златев“ на Радио Лидер, зборувајќи за последните случувања околу најавата на ...
| | веќе видена | слични

Бројката на партиски гласови која ја добил старо-новиот лидер на партијата што ја објави СДСМ, покажува дека само нешто повеќе од 3 % од вкупното македонското ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев најавува дека планира да се натпреварува за уште еден градоначалнички мандат, но истовремено има амбиција да влезе ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ вели дека не е дел од внатрепартиската иницијатива за свикување на вонреден конгрес за смена ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер во владите на ВМРО-ДПМНЕ, кој сега е еден од најгласните критичари на Мицкоски, не открива што разговарал со експремиерот Никола Груевски. ...
| | веќе видена | слични

Дали во иста Влада или секој во својот табор во Собранието, партиите од власта и опозицијата е неопходно да комуницираат и соработуваат со цел решавање на ...
| | веќе видена | слични

Национално помирување и суштински реформи преку влада на широка коалиција како што нуди СДСМ или преку експертска влада како што бара ВМРО-ДПМНЕ засега не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 197 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Подготвени сме на искрени разговори со добра волја за постигнување на взаемно прифатливо решение со соседот Бугарија, но не по секоја цена и не на штета на ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Kорупција постои во секоја пора на нашето општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: