Лидерска средба и натаму во „игра“- по оздравувањето на Мицкоски од корона вирусот


 И премиерот Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски за Канал 5 потврдија дека немаат остварено контакт за тоа кога би се случила таква средба, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали накоро ќе бидат донесени законите што треба да овозможат реализација на мерките за работодавачите погодени од кризата да можат да им исплатат плати на ...
| | веќе видена | слични

Дали во иста Влада или секој во својот табор во Собранието, партиите од власта и опозицијата е неопходно да комуницираат и соработуваат со цел решавање на ...
| | веќе видена | слични

Алијанса и Алтернатива со илјадници амандмани го блокираа предлог законот за финансиска поддршка на граѓаните. 6 000 денари помош од државата на кои чекаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елми Азири, пратеник од Алијанса на Албанците во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“, посочи дека ДУИ како политичка партија е главниот виновник кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елми Азири, пратеник од Алијанса на Албанците во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“, зборуваше за мнозинството во Собранието и според него ...
| | веќе видена | слични

Национално помирување и суштински реформи преку влада на широка коалиција како што нуди СДСМ или преку експертска влада како што бара ВМРО-ДПМНЕ засега не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса на Албанците го блокираа и Законот за финансиска поддршка на ранливите категории граѓани, со кој требаше на 22 илјади граѓани да им се исплати помош ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерска средба и натаму во „игра“- по оздравувањето на Мицкоски од корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: