Пратениците си играат мајтап со лебот на работниците, субвенциите за плати – заложник на партиите


Законот за исплата на плати за работниците е заглавен во Собранието. Платите за февруари и март кои ги субвенционира државата, остануваат во заложништво на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали накоро ќе бидат донесени законите што треба да овозможат реализација на мерките за работодавачите погодени од кризата да можат да им исплатат плати на ...
| | веќе видена | слични

Алијанса и Алтернатива со илјадници амандмани го блокираа предлог законот за финансиска поддршка на граѓаните. 6 000 денари помош од државата на кои чекаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елми Азири, пратеник од Алијанса на Албанците во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“, посочи дека ДУИ како политичка партија е главниот виновник кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елми Азири, пратеник од Алијанса на Албанците во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“, зборуваше за мнозинството во Собранието и според него ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса на Албанците го блокираа и Законот за финансиска поддршка на ранливите категории граѓани, со кој требаше на 22 илјади граѓани да им се исплати помош ...
| | веќе видена | слични

Дел од фирмите не успеале да им исплатат плати на своите работници до законскиот рок – 15 март, без поддршка за плати од државата, алармираат стопанствениците. ...
| | веќе видена | слични

Колацијата Алијанса за Албанците и Алтернатива поднесе над 19 илјади амандмани за десет предлог-закони кои денес се најдоа на собраниската Комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 568 | | | веќе видена

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. ЕВРО 2020 ...
сите 258 | | | веќе видена

Сите сме мошне посветени кон заедничко изнаоѓање решенија што ќе доведат до отворање на пристапните преговори на Северна Македонија што е можно побрзо, изјави ...
сите 417 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците си играат мајтап со лебот на работниците, субвенциите за плати – заложник на партиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: