Со предложените законски измени, посигурна иднина за професионалните војници и офицерите по службата, велат од МО


Зголемени плати, реновирани и реконструирни објекти, набавка на воена опрема, законски измени за служба во Армијата како и предлог измени кои предвидуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По само една недела од отворање на огласот за грантови за самовработување АВРМ не прима апликации. Службените лица во Агенцијата ги враќаат заинтересираните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трендот на претрупување на институциите со партиски кадри продолжува и на локално ниво. Агенцијата за администрација има објавено дури 56 огласи за вработување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска истекува рокот што Агенцијата за вработување им го даде на лицата кои доцнеа со пријава во евиденција на невработени лица да отидат во Центрите за ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе им даде обука на идните негуватели за да може да се грижат за хронично болни и за луѓе со попреченост, но тие потоа сами мора да најдат работа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На само неколку месеци пред локалните избори продолжуваат партиските вработувања и вдомувања на СДСМ. Неодамна, ЈП Градски пазар Охрид имаше објавено оглас за ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе ја завршат обуката организирана од страна на Агенцијата за вработување, 150 невработени ќе имаат работа во наредните 10 месеци како негуватели на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за вработување на Македонија, Абдуш Демири за Слободен печат го објаснува Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот центар за вработување е подготвен да ги прима апликациите на барателите на работа и заинтерeсираните работодавачи за користење на активните програми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 253 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со предложените законски измени, посигурна иднина за професионалните војници и офицерите по службата, велат од МО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: