Стапи на сила Законот за потекло на имот: За имот од еден милион евра, данокот е 750 илјади евра

Србија започнува со примена на со децении најавуваниот Закон за утврдување на потекло на имот и посебни даноци. На удар се сите оние кои во рок од три години ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на опозициската Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, најави дека, поради обвинувањата да има 5,7 милиони евра на сметка во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 829 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 293 | | | веќе видена

Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
сите 457 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 121 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој заедно со своите соработници остана во работна ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапи на сила Законот за потекло на имот: За имот од еден милион евра, данокот е 750 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: