Дали отчитувачите на отисоци ќе направат нова политичка криза?


3 копии

На месец пред парламентарните избори, што ќе се одржат на 25 април, политичката реторика во Албанија, во последните денови почна да ги преминува границите, ...
| | веќе видена | слични

Дали во иста Влада или секој во својот табор во Собранието, партиите од власта и опозицијата е неопходно да комуницираат и соработуваат со цел решавање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Централната изборна комисија(ЦИК) Илирјан Челибаши, гоствајќи во телевизиска емисија рече дека на парламентарните избори, што во Албанија ќе ...
| | веќе видена | слични

Национално помирување и суштински реформи преку влада на широка коалиција како што нуди СДСМ или преку експертска влада како што бара ВМРО-ДПМНЕ засега не е ...
| | веќе видена | слични

Одговор на новинарско прашање, Славјанка Петровска, пратеничка на СДСМ Прашање : ВМРО-ДПМНЕ повторно го актуелизира предлогот за експертска влада. И премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на предизборната кампања во Бугарија, сигурно е дека пет партии ќе учествуваат во работата на следниот бугарски Парламент и засега две имаат ...
| | веќе видена | слични

Изборните системи претставуваат многу комплексна работа за проучување и секоја промена кај нив, доведува до влијание врз развојот на партискиот и цеокупниот ...
| | веќе видена | слични

На помалку од 7 месеци до локалните избори, планини стојат меѓу власта и опозицијата на патот до договор за измени во изборниот законик. Преговорите во ...
| | веќе видена | слични

Колку и да ветуваат и да се колнат дека секоја лидерска средба е „последна“, политичарите, и од власта и од опозицијата, по одреден временски период повторно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали отчитувачите на отисоци ќе направат нова политичка криза?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: