Софтвер за Арачиново

1 Не можам да сфатам со каква леснотија си даваат оставка политичарите по светот. Па тие не се нормални. Германскиот пратеник од коалицијата на Меркел што зел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трендот на претрупување на институциите со партиски кадри продолжува и на локално ниво. Агенцијата за администрација има објавено дури 56 огласи за вработување ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе им даде обука на идните негуватели за да може да се грижат за хронично болни и за луѓе со попреченост, но тие потоа сами мора да најдат работа во ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе ја завршат обуката организирана од страна на Агенцијата за вработување, 150 невработени ќе имаат работа во наредните 10 месеци како негуватели на ...
| | веќе видена | слични

Пензискиот фонд со нови вработувања. Ќе се вработат девет службеници, а платата се движи и до близу 34.000 денари. Агенцијата за администрација во саботата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 289 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 219 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена

„Прво, околу појавувањето на министерот јас стојам на тој став дека обврска на секој министер е што почесто да се појавува во Собранието. И тоа да не биде ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софтвер за Арачиново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: