Македонските Бугари до Пендаровски: Кога властите во Скопје „ќе ги отворат архивите на УДБ-а во Македонија?

Културниот центар „Иван Михајлов“ од Битола испрати отворено писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски во кое го прашува кога властите во Скопје „ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Барам од српската Влада, Министерството за финансии и Даночната управа на Србија итно да седнат на преговарачката маса и да го решат проблемот со оданочувањето ...
| | веќе видена | слични

Мимоза Велјановска, македонска државјанка преку редакцијата на Слободен печат упати отворено писмо до институциите, со молба да ѝ помогнат. Во моментов, таа ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Арсовски, претседателот на Советот на амбасадори, во интервјуто за Радио Слободна Европа рече дека Македонија го честитала националниот празник на ...
| | веќе видена | слични

Деновиве изјавивте дека е несериозно што државата не успева да назначи амбасадори во најзначајните политички центри, таков е случајот во Вашингтон, во Софија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 732 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 662 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 535 | | | веќе видена

Вечерва на социјалните мрежи се споделуваше информација дека имало престрелка во населбата Ченто и четири мртви лица. Од МВР ги демантираат таквите информации. ...
сите 77 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските Бугари до Пендаровски: Кога властите во Скопје „ќе ги отворат архивите на УДБ-а во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: