Македонските Бугари до Пендаровски: Кога властите во Скопје „ќе ги отворат архивите на УДБ-а во Македонија?

Културниот центар „Иван Михајлов“ од Битола испрати отворено писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски во кое го прашува кога властите во Скопје „ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Барам од српската Влада, Министерството за финансии и Даночната управа на Србија итно да седнат на преговарачката маса и да го решат проблемот со оданочувањето ...
| | веќе видена | слични

Мимоза Велјановска, македонска државјанка преку редакцијата на Слободен печат упати отворено писмо до институциите, со молба да ѝ помогнат. Во моментов, таа ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Арсовски, претседателот на Советот на амбасадори, во интервјуто за Радио Слободна Европа рече дека Македонија го честитала националниот празник на ...
| | веќе видена | слични

Деновиве изјавивте дека е несериозно што државата не успева да назначи амбасадори во најзначајните политички центри, таков е случајот во Вашингтон, во Софија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските Бугари до Пендаровски: Кога властите во Скопје „ќе ги отворат архивите на УДБ-а во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: