Мијалков останува во Шутка

5 копии

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“, изјавила дека пред 2 дена давала ...
| | веќе видена | слични

Рашковски стана камен околу вратот на Заев, а излегувањето на партијата на Орбан од ЕПП може да има далекусежни последици во македонската политика поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ексдиректорот на УБК и осуденик во случајот „Таргет-Тврдина“, Сашо Мијалков веќе 19 денови ги поминува во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Тој од приемното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот Орце Камчев кој од пред два дена е во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е во добра здравствена состојба, без индиции дека постои безбедносен ризик ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 876 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков останува во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: