Туфегџиќ: За мене е неприфатлива политичката еуфоријата за Мијалков

Судската пресуда за Сашо Мијалков е правилна и праведна, но за мене е неприфатлива политичката еуфоријата по изречената затворска казна од 12 години, оценува ...
| | веќе видена | слични

Во април се најавуваат нови протести за судската пресуда за случајот „Монструм“, но и за други процеси, најавуваат организаторите како гости на албанската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
сите 135 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со министерот за надворешни работи на ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 55 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 306 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туфегџиќ: За мене е неприфатлива политичката еуфоријата за Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: