Апелација ја одби жалбата на Мијалков за одредениот притвор

2 копии

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред два дена дала исказ околу бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо ...
| | веќе видена | слични

Рашковски стана камен околу вратот на Заев, а излегувањето на партијата на Орбан од ЕПП може да има далекусежни последици во македонската политика поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ексдиректорот на УБК и осуденик во случајот „Таргет-Тврдина“, Сашо Мијалков веќе 19 денови ги поминува во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Тој од приемното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот Орце Камчев кој од пред два дена е во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е во добра здравствена состојба, без индиции дека постои безбедносен ризик ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апелација ја одби жалбата на Мијалков за одредениот притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: