Цел Балкан на вакцинација во Србија

Докторот Никола Поновски во интервју за Скопје Инфо , одговара на најклучните прашања, за она што периодов се случува во светот и во Македонија. Додека во ...
| | веќе видена | слични

Во време кога земјите преку вакцинацијата се обидуваат да го уништат коронавирусот, во јавноста се појави дилема дали треба да се прави разлика помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во денешното гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24 изјави дека пандемијата од КОВИД-19 ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот д-р Никола Пановски се вакцинирал со „Фајзер“ и смета дека оваа вакцина дава одлични резултати уште по првата доза, а на второ место на ...
| | веќе видена | слични

И така, уште сме речиси изолирани. Дома-самопослуга-аптека-продавница за градежен материјал и апарати за домаќинство и бои и лакови – да, и јас се чудев зошто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако издржат болниците со вакви мерки, мислам дека се доволни за да се спаси економијата. Не гледам што ќе се случи ако полицискиот час е од 17 часот. ...
| | веќе видена | слични

Професор д-р Никола Пановски, инфектолог, во своето гостување на телевизија 24 на емисијата Студио 10, вели дека ако во земјава, ако издржат болниците со вакви ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Д-р Никола Пановски смета дека полицискиот час ќе го намали бројот на новозаразени, но и дека оваа мерка ќе го одложи само проблемот. – Ќе видиме дали со оваа ...
| | веќе видена | слични

Докторот Никола Пановски во интервјуто за Скопје Инфо , зборува за сегашната состојба во која се наоѓа целиот свет, вклучувајќи ја и Македонија. Тој ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 633 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 586 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел Балкан на вакцинација во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: