Цел Балкан на вакцинација во Србија

Докторот Никола Поновски во интервју за Скопје Инфо , одговара на најклучните прашања, за она што периодов се случува во светот и во Македонија. Додека во ...
| | веќе видена | слични

Во време кога земјите преку вакцинацијата се обидуваат да го уништат коронавирусот, во јавноста се појави дилема дали треба да се прави разлика помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во денешното гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24 изјави дека пандемијата од КОВИД-19 ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот д-р Никола Пановски се вакцинирал со „Фајзер“ и смета дека оваа вакцина дава одлични резултати уште по првата доза, а на второ место на ...
| | веќе видена | слични

И така, уште сме речиси изолирани. Дома-самопослуга-аптека-продавница за градежен материјал и апарати за домаќинство и бои и лакови – да, и јас се чудев зошто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако издржат болниците со вакви мерки, мислам дека се доволни за да се спаси економијата. Не гледам што ќе се случи ако полицискиот час е од 17 часот. ...
| | веќе видена | слични

Професор д-р Никола Пановски, инфектолог, во своето гостување на телевизија 24 на емисијата Студио 10, вели дека ако во земјава, ако издржат болниците со вакви ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Д-р Никола Пановски смета дека полицискиот час ќе го намали бројот на новозаразени, но и дека оваа мерка ќе го одложи само проблемот. – Ќе видиме дали со оваа ...
| | веќе видена | слични

Докторот Никола Пановски во интервјуто за Скопје Инфо , зборува за сегашната состојба во која се наоѓа целиот свет, вклучувајќи ја и Македонија. Тој ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел Балкан на вакцинација во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: