Апостолите на политичката лага


Пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска на денешната прес-конференција соопшти дека пратеникот од германската Христијанско-социјална унија (ЦСУ), Тобијас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со релациите со Никола Груевски, како што објави германскиот весник „Шпигел“, Тобијас Цех во текот на 2016 и 2017 година во повеќе наврати се среќавал ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Блуме, ги потврди медиумските информации за оставката на пратеникот Тобијас Цех поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот од германската Христијанско-социјална унија (ЦСУ), Тобијас Цех, поднесе оставка откако угледни германски медиуми објавија дека од ВМРО-ДПМНЕ, во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот пратеник Тобијас Цех поднесе оставка во четврток вечер откако магазинот „Шпигел“ објави дека земал кеш за да лобира за ВМРО-ДПМНЕ и Никола ...
| | веќе видена | слични

Одговор на новинарско прашање, Славјанка Петровска, пратеничка на СДСМ Прашање : ВМРО-ДПМНЕ повторно го актуелизира предлогот за експертска влада. И премиерот ...
| | веќе видена | слични

Бранот оставки во германската ЦСУ не стивнува. Тобиас Цех од Христијанско социјална унија (ЦСУ) е уште еден пратеник кој го врати својот мандат во Бундестагот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 521 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 202 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне вдолж Повардарието. Минималната ...
сите 179 | | | веќе видена

Нов Kлинички центар е потребен и ќе има, ама Венко Филипче и Зоран Заев тоа нема да го прават на грбот на граѓаните, нема да го пљачкаат народот. ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апостолите на политичката лага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: