КОВИД ВО МАКЕДОНИЈА: Вирусот беснее, а Заев и Филипче продолжуваат да не „вакцинираат“ со „вакцини кои ќе пристигнат овој месец“


Со месеци наназад премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче вршат „успешна вакцинација“ со ветувања дека „вакцините ќе пристигнат до крајот на овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Венко Филипче шетајќи од телевизија на телевизија зборува за подготвеност на системот, за каква само тој знае, бидејќи никој друг не гледа дека е подготвен ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ја побарала од министерството за здравство целокупната документација за набавката на кинеските вакцини. По разгледувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциска ја чека документацијата за кинеските вакцини, па потоа ќе донесе одлука дали ќе покрене постапка. Обвинителството и Финансиската полиција засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Твоја партија бара Владата да ги објави сите разговори, понуди и договори со сите производители с ѐ со цел јасно да се утврди кој е директниот виновник за ...
| | веќе видена | слични

По разгледувањето на документацијата,, за која им било кажано дека ќе им биде ставена на располагање, антикорупционерите ќе утврдат дали има основ за ...
| | веќе видена | слични

ТВОЈА партија повторно ги повикува сите надлежни државни органи да утврдат и точно да ги лоцираат одговорните субјекти за фактот што Македонија до денешен ден ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае кога кинеските вакцини ќе пристигнат на македонско тло, но, не се знае ни дали патот по кој првично тргна Министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

„ТВОЈА“ партија бара од владата да ги објави сите разговори, понуди и договори со сите производители на вакцните. -Веќе неколку пати со конкретни термини ...
| | веќе видена | слични

Македонија е земја со незначителна бројка на вакцини и тоа е така затоа што владата се потпре на само еден механизам, односно на ковакс механизмот. И во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по повод снимката на која се гледа како неговиот наследник Џо Бајден користи ливчиња за потсетување ...
сите 438 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 609 | | | веќе видена

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 529 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да покажува на дело дека е партија која не се менува, партија која нема намера ниту пак планира некогаш да се ослободи од насилничката, ...
сите 342 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД ВО МАКЕДОНИЈА: Вирусот беснее, а Заев и Филипче продолжуваат да не „вакцинираат“ со „вакцини кои ќе пристигнат овој месец“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: