Обезбедени протоколи за безбеден попис, опозицијата бара да се одложи за септември


Државниот завод за статистика вели дека не е побарано негово одложување заради Ковид-19, а надлежните тврдат дека се обезбедени сите здравствени протоколи за ...
| | веќе видена | слични

Податоци на пописот за лицата кои за време на траењето на оваа статистичка операција ќе се наоѓаат во болница или изолација поради изложеност на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето што ги попишуваат своите блиски кои се во странство ќе гарантираат со својот матичен број за сите податоци што ќе ги дадат за нив, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со попишување на вработените во дипломатско-конзуларните претставништва, припадниците на АРМ во странство, затворениците и бездомниците, се заокружи првата ...
| | веќе видена | слични

Кампањата за информирање на дијаспората се одвива добро и главно преку интернет и социјалните медиуми, а веќе нема тивок бојкот од страна на дел на дијаспората ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само по препорака на Комисијата за заразни болести, може да се одложи пописот – одговорија од Владата и Државниот завод за статистика, иако претседателот на ...
| | веќе видена | слични

„Надлежните институции, предводени од Државниот завод за статистика се со полн капацитет посветени на најважната и најобемната статистичка операција – попис, ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Ѓоргиева од Државниот завод за статистика, на денешната прес-конференција уште еднаш ја потврди важноста од спроведување на успешен попис и се осврна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 175 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 111 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обезбедени протоколи за безбеден попис, опозицијата бара да се одложи за септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: