Британскиот сој е посмртоносен: Ги напаѓа помладите!

Група доктори од целиот свет смета дека постојат се повеќе докази оти ковид-19 може да предизвика целосно нов облик на дијабетес кај некои пациенти. Доктор ...
| | веќе видена | слични

Во време кога добар дел од земјите ширум светот, генерално, не знаат кој крај побрзо да го фатот во борбата против пандемијата на КОВИД-19, паралелно со таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија веројатно нема да го постигне имунитетот на стадото преку својата програма за вакцинација, изјавија вирусолозите на едно од најпрестижните ...
| | веќе видена | слични

Постојните вакцини можат да заштитат од бразилскиот сој на коронавирусот, покажува истражувањето на Универзитетот Оксфорд, а авторите на студијата им ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 350 лекари известуваат за сомневање за дијабетес предизвикан од Ковид, и тоа тип 1 и тип 2. Доктор од лондонскиот кралски колеџ бара целосна истрага ...
| | веќе видена | слични

Повеќето луѓе кои се заразиле со коронавирус се заштитени најмалку шест месеци од повторна инфекција, според најновата студија. Но, постарите луѓе имаат ...
| | веќе видена | слични

Антителата предизвикани од Модерна и Фајзер се драматично помалку ефикасни во неутрализирање на некои соеви на коронавирус, покажуваат новите истражувања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот сој е посмртоносен: Ги напаѓа помладите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: