Поради зголемениот обем на пациенти, вакцините од Спутник ќе ги искористиме за здравствените работници, вели Филипче


На ден се вакцинираат од 250 до 350 лица. Вакцинацијата оди добро и се спроведува во пунктот во Здравствениот дом – Скопје и во таа смисла сметам дека сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Венко Филипче шетајќи од телевизија на телевизија зборува за подготвеност на системот, за каква само тој знае, бидејќи никој друг не гледа дека е подготвен ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Фајзер се уште е само во фаза на разговори со македонската Влада. Од таму за ТВ 24 накусо само велат дека се уште нема финален договор помеѓу ...
| | веќе видена | слични

После речиси четири месеци разни најави за договор за вакцини од Фајзер, македонската јавност вчера беше информирана дека договор помеѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ја побарала од министерството за здравство целокупната документација за набавката на кинеските вакцини. По разгледувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциска ја чека документацијата за кинеските вакцини, па потоа ќе донесе одлука дали ќе покрене постапка. Обвинителството и Финансиската полиција засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Твоја партија бара Владата да ги објави сите разговори, понуди и договори со сите производители с ѐ со цел јасно да се утврди кој е директниот виновник за ...
| | веќе видена | слични

По разгледувањето на документацијата,, за која им било кажано дека ќе им биде ставена на располагање, антикорупционерите ќе утврдат дали има основ за ...
| | веќе видена | слични

ТВОЈА партија повторно ги повикува сите надлежни државни органи да утврдат и точно да ги лоцираат одговорните субјекти за фактот што Македонија до денешен ден ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае кога кинеските вакцини ќе пристигнат на македонско тло, но, не се знае ни дали патот по кој првично тргна Министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради зголемениот обем на пациенти, вакцините од Спутник ќе ги искористиме за здравствените работници, вели Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: