РАСТЕ БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ И ЗАРАЗЕНИ, НЕМА ВАКЦИНИ: Од ДЗС не е побарано одложување, пописот ќе почне на 1 април

Државниот завод за статистика ги отфрла пишувањата на некои медиуми дека бара одложување на Пописот поради состојбата со коронавирусот. Од ДЗС денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елена Гиновска од Државен завод за статистика во Студио 10 на ТВ 24 ги повика сите кои сакаат да се пријават за теренски попишувачи, условот е да бидат ...
| | веќе видена | слични

Годинава за првпат пописот ќе се спроведува со користење на лаптопи. Попишувачите прво ќе поминат тестирање и оние кои ќе бидат избрани ќе поминат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повикот се однесува само за реоните каде недостасуваат попишувачи, а со цел да се запази принципот дека секое населено место ќе има локален попишувач кој го ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на пописот не е на Државниот завод за статистика. Доколку Комисијата за заразни болести оцени дека состојбата е таква и им препорача на Кризниот ...
| | веќе видена | слични

Ќе успее ли Државниот завод за статистика да најде доволно реонски попишувачи за Пописот на населението, домаќинствата и становите 2021. Пописот треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До евентуално одложување на пописот може да дојде само доколку за тоа даде препорака Комисијата за заразни болести, таквата одлука не е во делокруг на ...
| | веќе видена | слични

Одржувањето на Пописот на населението, домаќинствата и становите во земјава, што треба да се одржи од 1 до 21 април, освен со неповолната здравствена состојба, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 400 | | | веќе видена

На белградскиот саем денеска се ревакцинираат граѓани од целиот регион кои првата доза на АстраЗенека ја примија викендот на 27 и 28 март. Во одредени моменти ...
сите 94 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Според информациите на АМСМ, на Граничниот премин „Табановце“, кон Србија, ...
сите 92 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена

Времето околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТЕ БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ И ЗАРАЗЕНИ, НЕМА ВАКЦИНИ: Од ДЗС не е побарано одложување, пописот ќе почне на 1 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: