До крајот на март се очекуваат 20 илјади вакцини од „Фајзер“ и исто толку од „Астра Зенека“


Во меѓувреме, тече вакцинацијата во поликлиниките „Букурешт“ и „Јане Сандански“ со вакцините „Фајзер“ и со „Спутник В“, и тоа засега само на здравствените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имаме балансиран систем на рестрикција во кој е исклучително важна индивидуалната одговорност. Сметам дека следниот период до почеток на следната недела имаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во емисијата рече дека не е точно дека некогаш системот бил загрозен, туку се обезбедило доволно капацитети за третман ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче рече дека Драги Рашковски кој моментално е на одмор во Мексико не треба да оди во 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пораст е бројот на заболени и хоспитализирани со Ковид-19 во државава. Состојбата се следи, засега нема нови мерки, но останува сегашната мерка полициски ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки и рестрикции, иако министерот за здравство Филипче вели, во екот сме на третиот бран од пандемијата, со ...
| | веќе видена | слични

Додека министерот за здравство, Венко Филипче убедува дека се е под контрола, дека на опозицијата само ѝ пречи тоа што дбро се менаџира со пандемијата и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До крајот на март се очекуваат 20 илјади вакцини од „Фајзер“ и исто толку од „Астра Зенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: